Finančné centrum Team s tromi bronzovými medailami na MSR v cyklistike 2017

25 jún

Na spoločných majstrovstvách ČR a SR 22.-25.6.2017 v Žiari nad Hronom vybojovali naši pretekári Júlia Hrtánková a Matúš Meliš bronzové medaily v časovke junioriek, v cestných pretekoch junioriek a tiež v cestných pretekoch juniorov. Julke a Matúšovi gratulujeme ku výsledkom !!!

Časovku žien vyhrala skúsená pretekárka Janka Keseg Števková ( Outsiterz cycling ) , v junioroch dominoval Matúš Štoček ( CyS Žilina ), ktorý vyhral aj sobotňajšie cestné preteky juniorov. V ženskej kategórii cestné preteky zvládla najlepšie Alžbeta Pavlendová ( CK Dukla Banská Bystrica ).

Hlavným nedeľňajším pretekom v kategórii Elite a U23 dominovali českí cyklisti Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) a Josef Černy (Elkov Author). Tretím v celkovom poradí a zároveň titul Majstra Slovenska obhájil Juraj Sagan. Druhé miesto v slovenskom šamiponáte patrilo Petrovi Saganovi a Erik Baška doplnil stupne víťazov vo farbách tímu Bora-Hansgrohe.

Preteky MČR a SR v cestnej cyklistike 2017 v Žiari nad Hronom boli skvelým športovým zážitkom s množstvom vloženej energie a prostriedkov organizátorov, za čo im patrí vďaka.